نتایج جستجو برای عبارت :

دسترسی آسان به معارف کتاب ارزشمند نهج البلاغه

فروش کتاب تفسیر نهج‌البلاغه مقام معظم رهبری که شامل ۳ جلد است، از مسیر انتشارات انقلاب اسلامی انجام میشود.
این کتاب ها که نهج البلاغه را بسیار شیرین و واضح تفسیر کرده است، مربوط به دیدار هیئتی دولت با مقام معظم رهبری در ماه رمضان می‌باشد.
این کتاب درباره نامه های حضرت علی به مالک اشتر، نبوت ها و حکومت علوی نوشته شده است.
کاربران و دانشجویان گرامی محتوای این فایل بهترین و کاملترین خلاصه و سوالات چهار گزینه ای کتاب معارف اسلامی 1 , 2 شامل نکات مهم می باشد.خلاصه و سوالات کتاب معارف اسلامی 1 و 2
که در قالب فایل PDF بصورت زیبا و منظم تهیه و تنظیم شده است.
دانلود کامل ترین خلاصه و سوالات کتاب معارف اسلامی 1 و 2دانلود خلاصه و سوالات کتاب معارف اسلامی 1 و 2
خلاصه کتاب معارف اسلامی 1
فرمت این محصول PDF  می باشد
تعداد نکات : 255
تعداد صفحات خلاصه : 30
مربوط به دانشگاه پیام نور و دان
کاربران و دانشجویان گرامی محتوای این فایل بهترین و کاملترین خلاصه و سوالات چهار گزینه ای کتاب معارف اسلامی 1 با 255 نکات مهم می باشد.خلاصه کتاب معارف اسلامی 1 سعیدی مهر
که در قالب فایل PDF و در 30 صفحه بصورت زیبا و منظم تهیه و تنظیم شده است.
دانلود کامل ترین خلاصه و سوالات کتاب معارف اسلامی 1 سعیدی مهردانلود کامل ترین خلاصه و سوالات کتاب معارف اسلامی 1
خلاصه کتاب معارف اسلامی ۱
فرمت این محصول PDF  می باشد
 تعداد نکات : ۲۵۵
 تعداد صفحات خلاصه : ۳۰
 مرب
تاریخ ترجمه نهج البلاغه به فارسی به قرن 10 هجری باز می گردد. یعنی تقریباً پنج سال از تألیف این کتاب سید رازی. هنگامی که صفویان ایران را به عنوان یک کشور شیعه حکومت می کردند.
به گزارش ای ال ال سی ، این روزنامه اعتماد وی می نویسد: “جایگاه نهج البلاغه در جهان اسلام ، به ویژه در بین شیعیان ، بسیار زیاد است که دومین کتاب مهم برای مسلمانان پس از قرآن است. کتابی که برای ایرانیان نیز بسیار مهم است؛ مانند اکثر خانه ها ، نسخه ای در کنار قر
...کسی که مثلا کتاب اسفار ملاصدرا یا شفای ابوعلی را تحصیل کرده،یک فیلسوف اسلامی است؛اما کسی که نهج البلاغه علی(ع)را میشناسد اسلام شناس است.
اشعار شعرای جاهلیت عرب در مدارس اسلام به عنوان متن ادبی تدریس میشود ونهج البلاغه هرگز به هیچ عنوان!
فلسفه ی یونانی ها و منطق ارسطو برنامه درسی بود و تفسیر قرآن نه!
سیره پیغمبر اسلام و شرح حال و افکار و شیوه زندگی و مبارزات ائمه مطرح نیست و اگر هم استثنائا چند نفری به خواست فردی خود تحقیق کنند،علم اصلی حساب
شاخصهای فرد اصلح:
1-امانت دار باشد.2-اهل مشورت باشد.3-اهل تحمل باشد.4-انجام وظیفه5-قاطع و شجاع باشد.6-مردم شناس باشد.7-مردم دوست باشد.
8-بنده صالح باشد.9-میانه رو باشد. 10-حریص نباشد.11-شایسته سالار باشد.            
منابع:
1-خطبه 5 نهج البلاغه
5,6,7,8,2-نامه 53نهج البلاغه
3-غررالحکم باب الراء
4-خطبه 3نهج البلاغه
9-خطبه 16نهج  البلاغه
10-خطبه 129 نهج البلاغه
11-الغدیر ج8،ص291
یادم میآید تازه مسلمانی را که از او پرسیدند: 
نظرت درباره نهج البلاغه چیست؟
گفت: من مدتی بعداز اسلام آوردن نهج البلاغه را خواندم. 
هرجا به نظرم زیباتر بود های لایت می کردم.
وقتی تمام شد و برگشتم از اول نگاه کردم، دیدم تقریبا همه اش را های لایت کرده ام!

ممکن است زیاد شنیده باشی که نهج البلاغه سخت است!
نمی فهمیم!
و کلماتی از این قبیل...

اما می خواهم یک چیز بگویم:
این حرفهایی است که به ما زده اند.
راستی خودت تا بحال چند بار نهج البلاغه خواندن را ام
•══•◈• برش‌هایی از کتاب عهد مشترک •◈•══•

همه‌ی معارفی که برای یک ذهن پویا و فعال، در شناخت حقیقت عالم لازم است، به اراده‌ی پرورگار، به‌صورت بسیار عمیقی در قرآن گنجانده شده است؛ آن هم نه برای سطح معیّنی، بلکه انسان به هر نقطه‌ای از اوج فکری برسد، هنوز این اقیانوس عمیق برای فرورفتن و فراگرفتن، جا دارد، که خودِ این یک معجزه‌ی بزرگ است.
┅┅┄❈❈❈┅┅┄
قرآن، حتی برای وجود مقدس پیغمبر هم که این معارف بر قلب و بر سمع او نازل شده، تا آخر
┄┅═══✼✼═══┅┄

شش نکته کاربردی نهج البلاغه خوانی آسان:

1⃣ فارسی بخوانید.

2⃣ از میان تمام ترجمه ها فعلا ترجمه استاد دشتی آسانترین ترجمه می باشد.

3⃣ روزی ده دقیقه بخوانید ، در این صورت ظرف4 ماه یک دور نهج البلاغه را خوانده اید.

4⃣ از آخر به اول بخوانید. یعنی از خواندن حکمتها آغاز نمایید . بعد از دوبار خواندن حکمتها . نامه ها و سپس خطبه ها را بخوانید . نامه ها و حکمتها را از آخر به اول بخوانید چون آخرین نامه ها و خطبه ها کوتاه تر و آسانت
وی ضمن درخواست از تولیت آستان مقدس علوی برای افزایش دسترسی زائران به کتاب ارزشمند نهج البلاغه در حرم مطهر، تصریح کرد: کتاب ارزشمند نهج البلاغه گنجینه آموزه‌های اسلامی، فضایل اخلاقی و درس پاک‌ زیستن برای بشریت و بهترین وسیله برای افزایش معرفت زائران نسبت به مولای متقیان امام علی علیه‌السلام است.تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با تقدیر و تشکر از میزبانی شایسته عتبه مقدس علوی و مردم نجف از زائران اربعین حسینی، تصریح کرد: خیل عظیم زائران ارب
کتاب پیشرو ترجمه و شرحی ارزشمند از کتاب شریف احتجاج است که بسیاری از صحبت ها و احتجاجات اهل بیت عصمت و طهارت و فرزندانشان را در دل خود جای داده است . 
و نیز گوشه هایی ارزشمند خصوصا پیرامون وقایع بعد از وفات و شهادت پیامبر را بیان کرده است که تا حد زیادی منحصر به فرد است.

ادامه مطلب
نهج البلاغه جولانگاه بلاغت امیر ملک کلام حضرت علی(ع)

یکى از برجسته ترین آثار سید رضى کتاب شریف نهج البلاغه
است؛ کتابى که هر گوهرشناسى را به اعتراف به جایگاه بلند و برجسته آن
واداشته و سرهاى همه آنان را به تواضع در برابر این کتاب فرود آورده است.حنّا الفاخورى نویسنده تاریخ ادبیات عرب مى نویسد:(کتاب
نهج البلاغه یک ثروت عظیم فکرى و ادبى است. این کتاب پیوسته مردمان را به
عمل به شعائر دینى و پیروى از تعالیم قرآن مجید و استوار ساختن ک
یکی از اجزای تقویت کشور همین است که ما جوانهایمان را مسلح کنیم به سلاح تفکر صحیح که در معارف اهل بیت (ع) موج میزند، در معارف فاطمی موج میزند/ نسل جوان ما بایستی پولادین، محکم، با عزم، با بصیرت بداند که چه کار میخواهد بکند، به کجا میخواهد برسد و چگونه باید این راه را طی کند؛ این احتیاج دارد به معارف اهل بیت که سلاح مصونیت بخش جامعه و نظام اسلامی و اسلام و مسلمین است.
عرضِ سلام و تبریک به مناسبتِ ولادتِ امام سجاد (ع)

ازین به بعد ان شالله علاوه بر قرآن ، نهج البلاغه هم میخونیم البته با ترجمه و تفسیر

حیفه واقعاً ، ما اینهمه داریم واسه فضای مجازی و تلویزیون و فیلم و بازی و برنامه های مختلف وقت میذاریم ولی به نهج البلاغه و قرآن و صحیفه که میرسیم وقت نداریم ( خودمو میگم )
ادامه مطلب
قبل از ورود به بحث اصلی (حکمتهای نهج البلاغه) لازم هست که شما عزیزان به عنوان مقدمه با نکاتی کلی درباره نهج البلاغه آشنا بشید؛ بنابراین اولین مطالب به این موضوع اختصاص خواهد یافت

البته قصد ما این نیست که در مقدمه زیاد توقف کنیم و از اصل متن نهج البلاغه غافل بشیم؛ برای همین به اختصار، مطالبمون رو با حداقل نکاتی که ضرورت داره هر نهج آموز از نهج البلاغه بدونه آغاز میکنیم اما تفصیل و ادامه اش رو ان شاء الله در لابلای مطالب اصلی و آموزش حکمتها ا
✅ اگر ما اندکی با نهج‌البلاغه آشنا بشویم و راهمان را به سوی این کتاب باز کنیم، راه سوءاستفاده‌ی دشمنهای کوچک و خرد و ریزی که در داخل هستند و نیز راه استفاده‌ی دشمنهای بزرگ جنایتکاری که از غفلت ما و از دوری ما از اسلام، همیشه استفاده کرده‌اند بسته خواهد شد.
امام خامنه ای( حفظه الله)
ایتا@mahdavi_arfae
ادامه مطلب
1. نهج البلاغه دارای چند خطبه می‌باشد؟2. نهج البلاغه دارای چند نامه می‌باشد؟3. نهج البلاغه دارای چند حکمت می‌باشد؟4. طولانی‌ترین خطبه کدام است؟5. کوتاهترین خطبه کدام است؟6. طولانی‌ترین نامه کدام است؟7. کوتاهترین نامه کدام است؟8. طولانی‌ترین حکمت کدام است؟9. کوتاهترین حکمت کدام است؟10. نهج البلاغه توسط چه کسی جمع آوری شده است؟11. جمع آوری نهج البلاغه در چه سالی و چه ماهی به اتمام رسیده است؟12. آخرین جمله نهج البلاغه درباره چه موضوعی می‌باشد؟13.
1-فناوری اطلاعات /مهارتهای هفتگانه ای سی دی ال: کتاب ها و تست هایی رو که از اینترنت بگیرید و بخونید.
2-ریاضی وامارمقدماتی: کمی کتاب آمار و مدل سازی دبیرستان+ کتاب امار توصیفی پیام نور رو بخونید.
3-زبان وادبیات فارسی: کتاب مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی (ادبیات- زبان- اندیشه و معارف اسلامی)= کتابی قطور و 627 صفحه ای هست که از کتابخونه دانشگاه گرفتم و مجموعه ای از دروس عمومی ادبیات از (محمد جراحی)-زبان انگلیسی از (مهرداد جوادزاده)- اندیشه اسلامی (1) و
دعوت کردنِ مردم به امام زمان و شناساندنِ حضرت
هر کس به میزان علم و دانش خود، باید مردم را به سوی امام دعوت نماید و مردم را به ایشان نزدیک نماید و نشر معارف مهدویت از جمله این کارهاست. شخص دعوت کننده باید علاوه بر حکمت علمی، دارای حکمت عملی بوده و بصورت عملی مردم را با حضرت آشنا نماید زیرا تاثیر بیشتری دارد.
☀️ امام معصوم میفرماید: همانا عالِمی که به مردم معارف دینشان را یاد میدهد و ایشان را به امامشان دعوت میکند، از هفتاد هزار عابد، برتر است.
نهج البلاغه عالیترین کتاب شرح و تفسیر قرآن کریم❗️
( قسمت سوم)
به نظر شما دلیلش چه بوده که ما نتوانسته ایم به قرآن عمل کنیم؟! فکر میکنم دشمنان خیلی خوب فهمیدند چکار کنند که مسلمانان بهترین دستوالعمل زندگی را داشته باشند و بدترین زندگی را طی کنند؛ قرآن داشته باشند و بیچاره باشند! دشمنان خوب فهمیدند. 
ادامه مطلب
با اشتیاق یک لیست بلند بالا نوشته‌‌ام برای نمایشگاه کتاب. اما کدام کتاب‌ها از این لیست بلند، کتاب مرا پربارتر می‌کند و کتابم را خواندنی‌تر می‌کند فردای قیامت؟
+اقرا کتابک کفی بنفسک الیوم علیک حسیبا/ اسرا 14
+ العلم مقرون بالعمل فمن علم عمل/ نهج البلاغه، حکمت 363
+می‌شود برای شفای آقاجون ما با آن چشم‌های روشن و شفاف دعا کنید؟
+المستغاث بک یا صاحب الزمان 
1.    برگزاری کلاسهای آموزشی و ترویجی معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب2.    تدوین متون آموزشی پژوهشی معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب3.    برگزاری مسابقات حفظ، ترجمه و مفاهیم ادعیه و صحیفه سجادیه4.    اجرای برنامه های فرهنگی سبک زندگی اسلامی و خانواده مبتنی بر معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب5.    استفاده از ظرفیتهای رسانه ای و فضای مجازی در جهت ترویج معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد :
هنگام ثبت و ضبط خاطرات و وقایع زندگی ایشان، هرجا اندکی بوی تکریم از خود بود، اجازه ضبط نمی‌دادند.
علامه از سر بزرگواری اجازه ضبط و چاپ برخی از مطالب را نداد، ولی به‌نظرم ثبت و انتشار این نکات درس‌آموز، خوب و مفید است. در خِلال مصاحبه، هنگامی که صحبت از شاگردان استاد به میان آمد، ایشان گفتند که «آقا سید محمدباقر صدر نزد من منطق خوانده است، ولی این را منعکس نکنید.» به ایشان عرض کردم که این یک سنت خو
حضرت امام خامنه ای حفظه الله:
نهج البلاغه از جهات مختلفی حائز اهمیت است، شاید بشود گفت که نهج البلاغه یک مجموعه ای است از عمده ترین مباحث معارف اسلامی؛ و همه ی چیزهایی که برای یک انسان مسلمان و یک جامعه ی مسلمان لازم است در نهج البلاغه از آن سخنی و حرفی و به آن اشاره ای یا درباره ی آن بحثی و هدایتی هست.
از توحید و عقاید اسلامی و اصول دین تا اخلاق و تهذیب و تزکیه ی نفسانی؛ و از سیاست ملکداری و کیفیت ادارهی صحنه های عظیم فعالیت اجتماعی تا تنظیم رو
1.    برگزاری کلاسهای آموزشی و ترویجی معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب2.    تدوین متون آموزشی پژوهشی معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب3.    برگزاری مسابقات حفظ، ترجمه و مفاهیم ادعیه و صحیفه سجادیه4.    اجرای برنامه های فرهنگی سبک زندگی اسلامی و خانواده مبتنی بر معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب5.    استفاده از ظرفیتهای رسانه ای و فضای مجازی در جهت ترویج معارف ادعیه و اندیشه قرآنی رهبر معظم انقلاب

سلام و ارادت.به شخصه خیلی از این کتاب بهره بردم. بیان و افکار مرحوم آیت الله حائری شیرازی در این کتاب فوق العاده است.به همه معلم ها و مربیان توصیه میکنم حتما سری به این کتب بزنند. و مطمئن باشند که سراغ خوب کتابی تو حیطه ی تربیت نوجوان و جوان رفنه اند.کتاب را نشر معارف چاپ کرده.
1.    انس با متون دینی به ویژه متون ادعیه، زیارات و صحیفه2.    تغییر نگرش نسبت به جایگاه ادعیه و صحیفه در زندگی3.    آشنایی با ترجمه و معارف ادعیه، زیارات و صحیفه سجادیه4.    تربیت و اعزام مبلغ، مربی و مدرس در ساحت ادعیه و صحیفه5.    کاربست معارف ادعیه و صحیفه سجادیه در سبک زندگی خود

"عهد مشترک" عنوان کتابی است که رسالتی بزرگ بر عهده دارد.
رسالت انتقال اصلی‌ترین معارف و مبانی انقلاب اسلامی از زبان ستون خیمه‌ی انقلاب، رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، به عموم مردم.
محور این کتاب، پیام جامع و کامل مقام معظم رهبری به مناسبت اولین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی، می‌باشد.
این کتاب در دو فصل تدوین شده است:
فصل اول: 
مبانی، خصوصیات و مواجهات انقلاب اسلامی
فصل دوم: 
معارف، مقاصد و توقعات انقلاب اسلامی
کتاب ع
حس میکنم زمانش رسیده که با قرآن و نهج البلاغه آشتی کنیم!!! 
اگر روزی یه صفحه ترجمه قران و بخونیم و یک صفحه ترجمه نهج‌البلاغه نیم ساعت بیشتر زمان نمیبره 
اما خیلی چیزها به دست میاریم
کاش بشه یه عهد محکم بست! 
قرار بود تو این وبلاگ از نهج البلاغه بنویسم! 
توکل بر خدا امشب شروع میکنم! 

دلگویه‌ای دربارهٔ نهج‌البلاغۀ پارسی
امروز به بهانه‌ای سراغ کتاب ارزشمند «نهج‌البلاغهٔ پارسی» جناب استاد علی‌اکبر مظاهری رفتم. با بازکردن و تورق آن، به متنی که روی جلد نوشته شده بود، بیش از پیش ایمان پیدا کردم: «گزیده‌ای از زیباترین و شورانگیزترین خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های نهج‌البلاغه».خیلی شگفت‌زده شدم و لذت بردم از اینکه این کتاب به‌طور کامل فارسی است و متن عربی عبارت‌ها در آن آورده نشده است! چراکه در آثار نویسندگان دیگر - غال
کتاب این مرد یک مثلث بی ضلعمجید معارف وند

از آن شبی که نگاهی به باغ ها کردیبه شوق خون شده دل های آلبالوهاو سمت دیگری از باغ، محو چشم تو بودکه از نگاه تو شیرین شدند لیموهاو لا به لای نفس های تو شب شمیم تو استکه عطر می وزد از گیسوان شب بوها
‌برای تهیه ی این کتاب می توانید به پیج اینستگرام نشر شانی مراجعه کنید:@nashreshani1
همچنین می توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید: 
http://www.nashreshani.com

دانشجویان و کاربران گرامی ، محصول مورد نظر شامل کامل ترین مجموعه جزوات و نمونه سوالات درس آشنایی با دفاع مقدس منبع عمومی دانشگاه پیام نور و سایر مراکز آموزش عالی می باشد که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.در صورت نیاز می توانید این محصول ارزشمند را از سایت خریداری و دانلود نمائید.
دانلود کتاب علوم و معارف دفاع مقدس pdf برگرفته از مدارک معتبر، منابع دست اول و نقل مسئولان و متخصصان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران – روایتی صحیح و تحلیلی واقع ب
فروش کتاب خون دلی که لعل شد به دلیل محتوای ارزشمند آن با استقبال بسیاری از سمت مخاطبان روبرو شده است.
این کتاب زندگی سیاسی مبارزاتی مقام معظم رهبری طی سال های انقلاب ۵۷ است و ارزش ریالی آن بسیار بالاست.
کتاب با بیان شیرین نوشته شده و مخاطب را جذب می‌کند.
این کتاب را میتوانید از انتشارات انقلاب اسلامی دریافت کنید.
02166483975
این هفته کتاب دو قرن سکوت اثر دکتر عبدالحسین زرین کوب را خواندم. کتاب تاریخی بسیار خوب و جذابی است و اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار قرار می دهد. 

استنادات تاریخی ایشان به نظرم بسیار خوب و به جا است و به همه شما عزیزانی که احتمالا این کتاب را نخوانده اید هم توصیه می کنم حتما خواندن این کتاب ارزشمند را از دست ندهید.

شاد باشید
⚜️آغاز ثبتنام دومین دوره مجازی زبان فرانسوی
به حول و قوه الهی پس از برگزاری موفق اولین دوره مجازی فرانسوی و استقبال کم نظیر مخاطبین آموزشگاه مجازی زبان هُدهُد افتخار دارد تا دومین دوره مجازی آفلاین زبان #فرانسوی را برگزار نماید.
سطح: مبتدی (از الفبا شروع میشود و تا پیشرفته )
متن درسی: کتاب le nouveau taxi1 (این کتاب رایج ترین و درعین پرمطلب بودن، آسان ترین نیز هست) نسخه پرینت باکیفیت خوب این کتاب با مبلغ 30 هزار تومان با ارسال رایگان و هدیه یک جلد ک

❣️بسم الله الرحمن الرحیم ❣️
  زنگ قرآن، زنگ زندگی 
✅ شبکه قرآن و معارف سیما با همکاری وزارت آموزش و پرورش تقدیم می نماید :
آموزش کتاب های درسی قرآن، هدیه های آسمان، پیام های آسمان و دین و زندگی
هر روز از شنبه تا پنجشنبهدر دو نوبت صبح و عصراز شبکه قرآن و معارف سیما
نوبت صبح:       شنبه   زنگ 1️⃣ : آموزش قرآن اول دبستان              زنگ 2️⃣ : انس با قرآن ویژه کودکان پیش دبستان                             یک شنبه زنگ 1️⃣ : آموزش قرآن دوم
پاسخ به یک سوال

❓برای این که نهج البلاغه در جامعه ترویج داده بشه، آیا خوندن نهج البلاغه فقط با ترجمه آن، بصورت فردی یا در جلسات عمومی، کافیه⁉️

✅ برای پاسخ به این سوال، به یکی از بیانات رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای اشاره میکنم؛ ایشون میفرمایند:

به "ادامه مطلب" مراجعه فرمایید...
ادامه مطلب
«این کتاب چیست که از رویش می نویسی؟»
کشیش کتاب را به دست گرفت، جلدش را به سرگئی نشان داد و گفت: «نهج البلاغه است، سخنان و نامه های علی است. کتاب بسیار عجیبی است، پر از مضامین بکر و راه گشا.»
سرگئی گفت: «لابد به من توصیه می کنی که آن را بخوانم.»
کشیش گفت: «حتماً؛ کاری که پدرت باید در جوانی می کرد. مثل جرج جرداق که می گفت از 12 سالگی مطالعه ی نهج البلاغه را شروع کرده و هنوز هم ادامه می دهد. علی شخصیتی است مثل اقیانوس؛ هر چه در عمق آن شنا کنی، شگفتی ها
شکار کردن معارف و حقایق بدون تصفیہ و تزکیہ و تجلیہ و تخلیہ و تحلیہ ممکن نمی شود. 

نیک بخت آنکہ کتاب وجود خود را مواظب باشد و کلمات هرزه در این دفتر الهی ننویسد و این صنعت و کارخانہ الہی را حفظ بنماید تا درست حروف چینی شود و نقش بگیرد و درست معارف را کسب کند.
شرح اسفار اربعه/جلدسوم
علامہ حسن زاده ے آملی روحی فداه
و درود خدا بر او فرمود:
خدایا به تو پناه می برم که ظاهر من در برابر دیده ها نیکو،
و درونم در آنچه که از تو پنهان می دارم، زشت باشد،
و بخواهم با اعمال و رفتاری که تو از آن آگاهی،
توجه مردم را به خود جلب نمایم،
و چهره ظاهرم را زیبا نشان داده با اعمال نادرستی که درونم را زشت کرده به سوی تو آیم،
تا به بندگانت نزدیک، و از خشنودی تو دور گردم.
برگی از نهج البلاغه  حکمت276
تفسیر و تامل با خودمون.... 
کتاب را باز کردم و خواندم... اعجاز عجیبی قدم می زد در کلام نهج البلاغه. کتابی که هر چه بیش تر می خواندمش، حق می دادم به سربازان داعش برای تنفر از علی (علیه السلام). علی (علیه السلام) مجسمه ی خوش تراش دستان خدا بود. با هر لغت، ایمان آوردم به حب عجیب شیعیان به امامشان. اصلاً قلبی که به عشق خدا بزند، عاشق علی هم می شود.
+ چایت را من شیرین می کنم - زهرا بلند دوست
آموزش سریع و آسان SPSS در تحلیل داده هاگروه مولفان:مهدی کلانتری (نویسنده) | شهرزاد گراوند (نویسنده) | احمد خالقی لکموج (ویراستار)ناشر:پریکادرباره کتاب:آموزش سریع و آسان SPSS در تحلیل داده ها عنوان کتابی است از مهدی کلانتری که در 100 صفحه و توسط انتشارات پریکا در سال 1393 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب اس. پی. اس. اس (فایل کامپیوتر) است. نیز در بازار کتاب موجود می‎باشد. از مهدی کلانتری، کتاب‌های کاربرد Amos در مدل سازی معادلات ساختاری(پریکا)، روش ها
قیمت کتاب شکوه امر خدا با توجه به محتوای ارزشمند آن بسیار مناسب است و حتی بیشتر از این ها می لرزد.
این کتاب درباره موضوع اعتکاف نوشته شده و در پایان کتاب درباره حضرت علی علیه السلام نوشته شده است.
خرید این کتاب از طریق شماره تماس زیر و سایت بیان معنوی امکان پذیر است:
09305050313
Bayancenter.ir
لحظه های انقلاب نویسنده: محمود گلابدره ای انتشارات: نشر معارف
لحظه های انقلاب : مستندی از لحظه های ناب و بی نظیر انقلاب مردم ایران…

لحظه های انقلابنویسنده: محمود گلابدره ایانتشارات: نشر معارف
خلاصه :
کتاب شامل خاطرات یک نویسنده ی جوان در دوران انقلاب است که در متن حوادث و اتفاقات در زمان وقوع انقلاب اسلامی حضور دارد و با تمام وجود در لحظات پایانی انقلاب همه چیز را حس کرده واین حس را به خوبی به مخاطب منتقل می کند و نشان می دهد که چگونه در هفت
یکی از فهمهای ناقص درباره دین اسلام، نگاه ظاهربینانه به دعا است. دعاها را معمولا به عنوان خواندن استفاده می کنیم نه برای فهمیدن و استفاده از معارف بلند آنها در سبک زندگی. دعاهای ائمه (ع) به ویژه صحیفه سجادیه، سرشار از معارف بلند و زندگی ساز است.
ادامه مطلب
در یک بعد ازظهر زمستانی برای اهالی کتاب هیچ وسیله ای نمی تواند جایگزین یک کتاب خوب شود؛ یک صندلی راحت، یک کتاب خوب و یک فنجان چای یا قهوه!
با اینکه امروزه اشکال دیگری از کتاب ها وجود دارند اما هنوز هم خواندن نسخه کاغذی و فیزیکی کتاب در اولویت قرار دارد.
یک تحقیق نشان داده است که با خواندن کتاب های الکترونیکی میزان یادگیری کاهش می یابد، در این پژوهش از یک گروه ۲۵ نفری خواسته شد که یک کتاب ۲۸ صفحه ای را در کتاب خوان Kindle بخوانند و یک گروه ۲۵ نفری د
جدول پخش برنامه های آموزشی شبکه ۴ شنبه ۱۷ اسفند
➖➖
▫️دروس متوسطه دوم نظری ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی

⏰ازساعت ۸ صبح تا۸:۳۰ درس علوم و معارف قرآنی ۱ پایه ۱۰ رشته علوم و معارف اسلامی  .

⏰ساعت۸:۳۰ تا ۹ صبح درس فلسفه۱ پایه ۱۱ رشته های ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی.

⏰ساعت ۹ تا۹:۳۰درس منطق   پایه۱۰ رشته های ادبیات وعلوم انسانی وعلوم ومعارف اسلامی.

⏰ساعت۹:۳۰ تا ۱۰ درس علوم و فنون ادبی پایه ۱۱ رشته های ادبیات و عل
خاطره از قدیس تا قدیس واقعی
خاطره : از قدیس تا قدیس واقعی

خاطره از قدیس تا قدیس واقعیاولین بار از زبان یک مجاهد واقعی -که خانم هم بود- با این کتاب آشنا شدم.خیلی هم مشتاق شدم که این کتاب رو بخونم.
کتاب رو تهیه کردم، هرچه بیشتر می خوندم به امیرالمومنین علیه السلام بیشتر علاقه پیدا می کردم، نه اینکه با ایشون غریبه باشم ولی، تا بحال از نگاه یک مسیحی به مولایم نگاه نکرده و نیندیشیده بودم.خلاصه شیفته ی این رمان شدم.
خیلی اوقات در جمع های فامیل و یا ه
زنگ
درس
فعالیتهای انجام شده(تدریس)
فعالیتهای خواسته شده (تکلیف)

اول
ورزش
آموزش طناب زنی و دراز نشست
2 جلسه بعد آزمون طناب زنی

دوم
معارف
تدریس درس 5
آمادگی

سوم
مطالعات
تدریس درس 7
آمادگی برای جلسه بعد

چهارم
ریاضی
تدریس ص 15 و16 کتاب تکمیلی
صفحه 17 کتاب تکمیلی سوتا 16 در کتاب و 18و19و20 در دفتر

مورخ ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ در جلسه 91 «درآمدی بر نهج البلاغه» آقای حجت‌الاسلام کاشانی با موضوع « آخر الزمان و راه نجات در آن ـ با محوریت خطبه ۱۴۷ نهج البلاغه» مطالبی درباره آثار و پیامدهای گوش سپردن به منبرها و قلم‌های آلوده از منظر نهج‌البلاغه مطرح شد که دوست داشتم شنیدنش را به دوستان فیشنگار پیشنهاد بدهم.

برای دریافت صوت این جلسه اینجا کلیک نمایید.
پ.ن:گفت‌وگوی دیشب حبیب و دردانه
معرفی رشته دبیری الهیات و معارف اسلامی در این قسمت بیان خواهد شد. ورود به رشته های علوم انسانی در دانشگاه بخصوص الهیـات و معارف اسلامی نیازمند ویژگی هایی است که انصافا تا آنها را در خودتان نداشتیـد وارد این رشته نشوید ؛ چون کلا برایتان می شود اعصاب خوردی و هیچ راه فراری هم نخواهید داشت ! اولین ویژگی که شما برای ورود به این رشته باید داشته باشید علاقه به یادگیـری معارف اسلامـی در قالب علوم مختلف مثل فقه، تاریخ، علم الحدیث، تفسیر قرآن و ... می ب
قیمت کتاب رابطه عبد و مولا با توجه به محتوای ارزشمند آن مناسب می باشد.
کتاب رابطه عبد و مولا از بهترین کتاب های توصیف کننده مفاهیمی مانند جبر و اختیار، قضا و قدر و نوع مالکیت بنده در مقابل خداوند متعال است.
این کتاب با زبانی شیرین و داستانی، مفاهیمی که به نظر خیلی ها سخت می آید، ساده بیان کرده است.
ارزش ریالی این کتاب بسیار بیشتر از این حرف هاست.
برای خرید این کتاب با موسسه عصر بیان معنوی در تماس باشید:
دفتر موسسه بیان معنوی: ۰۲۱۷۷۶۵۰۵۷۶
فروشگا
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان:اگر به دنبال حکمت هستید، به کتاب‌های آیت الله حائری شیرازی مراجعه کنید!گرمای کتاب های آیت الله حائری شیرازی، نسبت به کتاب های #مشهورترین_علمای ما #غیر_قابل_مقایسه است.کتاب های آیت الله حائری شیرازی #خیلی_دلچسب_تر از کتاب های شهید مطهری بود. سخنران اول و #معلم_اول [معارف] دینی دانشجوها بعد از انقلاب، ایشان بودند.در رثای این عالم بزرگوار همین بس که #اهل_حکمت بودند!حتماً به #کتاب های ایشان سر بزنید. #پُر_بهر
به پسرم : وصیت نامه امام علی به فرزندش امام حسن علیهما السلام (بخشی ازنهج البلاغه)

به پسرم : امام علی (علیه السلام)، نشرمعارف
معرفی:
این سفارش های پدری است که می رود، پدری که می داند لحظه ها می گذرند.فرزندم! گفتم پیش از اینکه عجلم شتابان از راه رسد این سفارش ها را بنویسم و این اوصاف را برای تو ثبت کنم.پسرم! به وصیت من خوب فکر کن.
بریده کتاب(۱):
خیلی‌ وقت ها دعایت را دیر اجابت می کند؛ چون در این تأخیرها پاداش دعا کننده و عطایی که به امیدوار می دهند،
سلام
در محل کار من یک اتاق به نام اتاق فرهنگی وجود داره که پر از کتاب های قدیمی و جدید است. چند روز قبل به طور اتفاقی با کتاب راز نماز (برای جوانان) نوشته جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قرائتی مواجه شدم. در ابتدا جنس کاهی کاغذ و طرح جلد اون باعث شد تا ترغیب بشم و نگاهی به محتویاتش بندازم. بیان ساده و لحن دلچسب نوشته منو مجذوب ادامه مطالعه کتاب کرد و حالا به شما هم پیشنهاد میکنم این کتاب ارزشمند رو تهیه کرده و مطالعه کنید. نسخه ای که من بدست
زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
ریاضی
چک کردن مشق ها ، تدریس فصل 4 و حل جند مسئله
صفحه 42 43 44 کتاب وزارتی در کتاب

دوم
اجتماعی
تدریس درس 12
حل کار برگ ها، فعالیت ها، خلاصه ها و سوالات اول فصل

سوم
ورزش

امادگی برای جلسه بعد

چهارم
معارف
ندریس درس 7
امادگی برای جلسه بعد
صادرات کتاب قدرت و شکوه زن با توجه به محتوای ارزشمند آن میتواند بسیار مورد استقبال قرار گیرد.
این کتاب به دلیل آن که مجموعه سخنان امام خمینی ره و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله سید علی خامنه ای میباشد،
در دیگر کشور های اسلامی نیز طرفدار خواهد داشت.
ارزش و کرامت و عزت نفس زنان مهم آرین مسائلی است که در این کتاب مطرح شده است.
برای خرید این کتاب که هدیه ای عالی به زنان و مادران و خواهران است
از مسیر زیر اقدام نمایید.
09305050313
کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای اثر اسپنسر جانسون

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
خلاصه ای از کتاب : مدیر یک دقیقه ای - اثر کنت بلانچارد ...www.parssup.ir › Article-496۲۶ دی ۱۳۹۶ - خلاصه ای از کتاب : مدیر یک دقیقه ای - اثر کنت بلانچارد، اسپنسر جانسون. هر کسی که با مدیر کار می کرد، احساس امنیت داشت. هیچ کسی احساس ...
کتاب صوتی مدیر یک دقیقه ای – اسپنسر جانسون + Pdf - ...panteashop.ir › مدیر-یک-دقیقه-ای-اسپنسر-جانسون۲ اسفند
آسان چت
جهت چت در چت روم آسان و چت بدون عضویت  از طریق کلیک بر روی تصویر زیر وارد چت آسان شوید
چت آسان

آسان چت , ساده چت , روم آسان , چت بدون عضویت , چتروم آسان , سایت آسان چت , وبلاگ آسان چت , گروه تلگرام آسان چت , آسان چت اصلی , چت روم بدون عضویت , چت کردن آسان , آدرس جدید آسان چت , سایت جدید آسان چت

چت|آسان
چت روم|آسان
چت روم باران عشق , باران چت , سون چت , ساده چت اصلی , آدرس یاب آسان چت
زن در نظرگاه عارفان
کتاب راهزن عقل و دین یا زن در نظرگاه عارفان، نوشته مهری زینی، اثری ارزشمند در مورد جایگاه عرفانی زن در اسلام است.
در عرفان دو نگاه عابدانه( مبتنی بر خوف و زهد) و نگاه عاشقانه( مبتنی بر عشق و محبت) وجود دارد؛ از این منظر نگرش به زنان نیز می تواند برخاسته از هر یک از این دو باشد.
زن در تصوف عابدانه مظهر و مصداق نفس اماره است که گریز از او راه بهشت است. لذا عارفان در این نگرش زن را پست و فرومایه می انگارند.
اما در عرفان عاشقانه زن ع
خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری

دانلود فایل

خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری نوع دوم از مکاسب محرمه pdf - ...www.dideo.ir › خلاصه-کتاب-مکاسب-شیخ-انصاری-نوع-دوم-از-مکاسبخلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری نوع دوم از مکاسب محرمه pdf دانلود خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری pdf نوع دوم از مکاسب محرمه به صورت نموداری و دسته بندی شده با ...
دانلود خلاصه نوع اول کتاب مکاسب شیخ انصاری pdf دیدئو dideowww.dideo.ir › FhqR6 › دانلود-خلاصه-نوع-اول-کتاب-مکاسب-شیخ-ان...۲۴ اسفند ۱۳۹

دانلود فایل

خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری نوع دوم از مکاسب محرمه pdf - ...www.dideo.ir › خلاصه-کتاب-مکاسب-شیخ-انصاری-نوع-دوم-از-مکاسبخلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری نوع دوم از مکاسب محرمه pdf دانلود خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری pdf نوع دوم از مکاسب محرمه به صورت نموداری و دسته بندی شده با ...
دانلود خلاصه نوع اول کتاب مکاسب شیخ انصاری pdf دیدئو dideowww.dideo.ir › FhqR6 › دانلود-خلاصه-نوع-اول-کتاب-مکاسب-شیخ-ان...۲۴ اس

دانلود فایل

دانلود خلاصه نوع اول کتاب مکاسب شیخ انصاری pdf دیدئو dideowww.dideo.ir › FhqR6 › دانلود-خلاصه-نوع-اول-کتاب-مکاسب-شیخ-ان...۲۴
•°•°• بسم الله الرحمن الرحیم •°•°•

آغاز به کار وبلاگ آموزش ترجمه و مفاهیم نهج البلاغه

به حول و قوه الهی و عنایات آقا امیرمومنان علیه السلام و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنافداه، در ایام پر خیر و برکت ذیحجه و در آستانه عید بزرگ غدیر، کانال نهج آموز @nahjamouz در ایتا، سروش و تلگرام برای آموزش ترجمه و مفاهیم نهج البلاغه با الهام از مجموعه شش جلدی درسنامه نهج البلاغه فعالیت خود را آغاز کرده است؛ ان شاء الله از امروز مطالب کانال نهج آموزش در فضا
دانلود خلاصه کتاب مکاسب شیخ انصاری

دانلود فایل

دانلود خلاصه نوع اول کتاب مکاسب شیخ انصاری pdf دیدئو dideowww.dideo.ir › FhqR6 › دانلود-خلاصه-نوع-اول-کتاب-مکاسب-شیخ-ان..
. مقدمه
جامعه ما جامعه ای است بنیان گرفته بر ارزش های اسلامی و اثر یافته از آموزه های قرآنی و مفاهیم اهل بیت علیه السلام و از دیگر سو دانش روانشناسی امروز ارائه دهنده ای راهکارها و شیوه هایی برای بهتر زیستن است که در قالب های مهارت های زندگی[1] تعریف میشود. با نگاهی پژوهش گرانه و تأمل برانگیز در آموزه های نهج البلاغه راهبردهای کلی و فراگیری را میتوان به دست آورد که برای هر زمان و مکان پاسخگوست (شرفی، ١٣٩٠: ٩٦).
امام علی(ع) در کتاب نهج البلاغه، به
از آن‌جایی که دوران جوانی، جدّی‌ترین دوران زندگی هر انسانی است و جوانان باید در دوران جوانی با ابعاد جدّیِ زندگی روبه‌رو شوند، و با توجه به این‌که «تربیت باید گرم و جدّی» باشد و نه سطحی و غیر جذاب، این انتشارات تصمیم گرفت مباحثی را که استادطاهرزاده با جوانان در میان گذارده‌اند، طی چند کتاب منتشر نماید تا: اولاً: نسل جوان جامعة ما به بهانة این‌که باید به جوانان سخت‌گیری نکرد، از معارف حقیقی و جدّی محروم نماند. ثانیاً: روشن شود که می‌توا
آشنایی با بخش حکمت های نهج البلاغه (حکمت شناسی نهج البلاغه)

معنای حکمت
تعداد حکمت ها
طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین حکمت ها
محتوای حکمت ها
حکمت های مشهور
حکمت های شگفت آور

لطفا کلیپ رو در "ادامه مطلب" ببینید و به دوستانتون هم ارسال کنید
ادامه مطلب
آخر دعاش گفت خدایا ی آرامش قلبی به این جمع بده که چیزی که در درونشونه رو پیدا کنن...
بهترین دعایی بود که ی نفر میتونست در حقم بکنه...خدایا میشه ی روز بیام و بگم آرامشی پیدا کردم که هیچ چیز و هیچ کس مطلقا نمیتونه خرابش کنه؟
++خیلی دوست دارم سبک سخنرانیش رو...حرفاش ملموسه برام...
++میخواستم ی کتاب مربوط به وقایع کربلا واسه ی فندق بگیرم...چند جا رفتمو واسه گروه سنی اون چیزی پیدا نکردم...از آخر عجله ای کتاب به اسم پند های پدرانه خریدم که نهج البلاغه برای ک
معلم: سلیم جان، با «مکتب» جمله بساز.سلیم: فاروق وردک حدود ده سال وزیر معارف افغانستان بود و فعلآ وزیر مشاور ریس جمهور غنی در امور پارلمانی معلم: من گفتم با «مکتب» جمله بساز. جمله تو اصلا مکتب نداشت. سلیم: نخیر استاد، جمله من حدود یک هزار مکتب داشت که شما متوجه نشدید.معلم: چه گفتی؟ من متوجه نشدم؟ تو فکر کردی من احمقم؟ برو از صنف بیرون.مجیب! ایستاد شو. با «پول» جمله بساز.مجیب: در حکومت حامد کرزی، فاروق وردک وزیر معارف افغانستان بود.معلم: پسرم، کج
آشنایی با بخش نامه های نهج البلاغه (نامه شناسی نهج البلاغه)

تعداد نامه‌ ها
موضوع نامه ها
طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین نامه ها
مخاطب نامه ها
نامه های مشهور
ترتیب نامه ها
زمان و مکان نامه ها

ادامه مطلب
آشنایی با بخش خطبه های نهج البلاغه (خطبه شناسی نهج البلاغه)

معنای خطبه
تعداد خطبه‌ها
موضوع خطبه‌ها
طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین خطبه‌ها
اسامی خطبه‌ها
خطبه‌های مشهور
ترتیب خطبه‌ها
زمان و مکان خطبه‌ها

ادامه مطلب
برخلاف تصور عمومی تاریخچه اهتمام علمای شیعه به نهج البلاغه در حد اهتمامی همگانی چندان زیاد نیست. نخستین شروح را علمای اهل سنت از میان معتزله و سنیان دیگر بر این کتاب نوشتند و حتی نخستین اهتمام ها برای روایت آن بیشتر از ناحیه علمای اهل سنت و یا معتزله خراسان بود. البته شیعیان امامی هم به این کتاب توجه داشتند اما نه در حدی که بعدها مشاهده می شود. تعداد شرح های نهج البلاغه تألیف علمای امامیه تا قبل از دوره صفوی چندان زیاد نیست و بعداً البته اهتم
این که کتاب ها ارزشمند هستند بر کسی پوشیده نیست امروزه خیلی
ها به دنبال افزایش خوانایی کتاب هستند چرا که پی برده اند که چه خواصی کتاب
خواندن برای آنها خواهد داشت . ابتدا مواردی را در نظر بگیرید که چگونه ابتلا به
آن هابسیار سخت خواهد بود . این روز ها بدون کتاب خواندن قطعا فرد بی سوادی خواید
بود . با افزایش خواندن کتاب شما می توانید مطالبی را در نظر بگیرید که برای شما
بسیار ارزشمند است. یکی از را های کسب دانلود کتاب است . این ها خود باغث افزایش
کار
پیام یک دوست

یکی از خوانندگان فرهیخه‌مان دربارهٔ نهج‌البلاغه‌مان فرموده‌اند: ✉️ سلام و عرض ادب. مهدی بختیاری هستم.حاج‌آقا، اگر شما همان مترجم نهج‌البلاغه هستید، من دست شما را می‌بوسم. نثر و سبک فاخر شما در ترجمهٔ کلام امیر، مرا شیفته‌ٔ این کتاب کرده است. خداوند والدین شما را قرین رحمت کند. تحصیلات من زبان و ادبیات فارسی است و به‌خوبی ارزش سبک فاخر شما را می‌فهمم. برایتان همیشه دعا می‌کنم که ما را با کلام امیر صلح دادید.اگر به همین سب
کودکی معصومان

سلام.معصومین هم زمانی که بچه بودند; بازی و شیطنت میکردند? کدومشون شیطون تر بودند?
در نهج البلاغه آمده است :«لقد قرن الله به صلى الله علیه و آله من لدن ان کان فطیما اعظم ملک من ملائکته یسلک به طریق المکارم ومحاسن اخلاق العالم لیله و نهاره...{نهج البلاغه فیض الاسلام، جز ۴، خطبه ۲۳۴، بند ۶۱ ص ۸۱۱ چاپ وزیرى ؛ نهج البلاغه صبحى صالح، قطع جیبی ، خطبه ۱۹۲ ص ۳۰۰ )خداوند از آن زمان که رسول خدا از شیر بازگرفته شد بزرگترین فرشته اش را قرین وى
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به
نقل از گاردین - یک کتاب کودک خوب به اندازه هر نوع اثر ادبی و چه بسا
بیشتر از آن مهم و ارزشمند است. خواندن و علاقمند شدن به یک داستان یا شعر
در کودکی این شانس را به ما می‌دهد که در بقیه عمر کتاب‌خوان یا شاید
نویسنده و هنرمند شویم. یکی از کارهایی که برای کمک به این امر انجام گرفت
انتخاب ملک‌الشعرای کودکان بود.
زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
ریاضی
تدریس کتاب تکمیلی ص 15و16
حل سوال 19 تا 21 کتاب تکمیلی در دفتر

دوم
مطالعات
کنفرانس درس 7
آمادگی جلسه بعد

سوم
ورزش
آموزش طناب زنی و تست دراز و نشست
2 جلسه بعد آزمون طناب زنی

چهارم
معارف
تدریس درس 5
آمادگی جلسه بعد

⚜️ لمعه – تدریس متن شهید اول  استاد حائری ♻️ کتاب الطهارة♻️ کتاب الصلاة♻️ کتاب الزکاة♻️ کتاب الخمس♻️ کتاب الصوم♻️ کتاب الحج♻️ کتاب الجهاد♻️ کتاب الکفارات♻️ کتاب النذر♻️ کتاب القض♻️ کتاب الوقف♻️ کتاب العطیة♻️ کتاب المتاجر♻️ کتاب الدین♻️ کتاب الرهن♻️ کتاب الحجر♻️ کتاب الضمان♻️ کتاب الحوالة♻️ کتاب الکفالة♻️ کتاب الصلح♻️ کتاب الشرکة♻️ کتاب المضاربة♻️ کتاب الودیعة♻️ کتاب الاجارة♻️ کتاب الجعالة   تعداد جلس
مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
اگربتوانیم باقرآن انس بگیریم معارف قرآن رادردل وجان خودنفوذ دهیم
زندگی ما وجامعه ما قرآنی خواهدشد.

قال رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم )له نجوم وعلی نجومه نجوم
لاتحصی عجائبه ولاتبلی غرائبه فیه مصابیح الهدی ومنازل الحکمه
-بحارالانوارجلد89صفحه 17
قرآن ستارگان درخشانی دارد،وبرفرازاین ستارگان، ستارگان دیگری است
،شگفتیهایش پایان نمی گیرد،وعجائبش کهنه نمی شود،چراغهای هدایت درآن است ،ومنزلگاهی
حکمت ودانش
دانلود کتاب نورالوحدت
 دانلود کتاب نور الوحدت  کتاب نور الوحدت معرفی کتب اخلاقی و عرفانی  مجموعه رسائل عوارف المعارف‌ (کتاب)  دانلود رایگان کتاب نور الوحدت  دانلود رایگان کتاب نور الوحدت  نور الوحدت رساله نور وحدت  شیعه  تعداد منبع دیجیتال  مجموعه رسائل عوارف المعارف  نسخه آزمایشی  متن کتاب دانشنامه ادب فارسی  مرور بر اساس نوع مدرک  معارف العوارف: حق الیقین. رساله کنز الاسرار نوریه. ترجیع بند  کردستان عراق و زبان فارسی/Курдистони Иро
دانلود رایگان مجموعه ارزشمند نور مجرد

توضیحات: کتاب شریف نور مجرد در سه جلد چاپ شده است و یک دانشنامه کامل برای سبک زندگی اسلامی را بیان کرده است.

این کتاب که به توصیه جمعی از علماء از جمله حضرت آیت الله خامنه ای نوشته شده است یادنامه کاملی از عارف کامل حضرت علامه آیت الله سید محمدحسین حسینی طهرانی میباشد.
نویسنده این کتاب فرزند ارشد و وصی علامه میباشند.

* جهت دانلود کتاب ها به ادامه مطلب مراجعه کنید :

ادامه مطلب
به حول و قوه الهی در این صفحه صوت تدریس کتاب جواهر البلاغه استاد موحدی خدمت شما عزیزان ارائه می گردد. جهت استفاده بهتر توصیه می شود جدول ذیل را به دقت مطالعه فرمایید:

نام کتاب

جایگاه کتاب

نسخه مورد تدریس

سال تدریس

تعداد کل صوت ها

وضعیت بارگزاری صوت ها

جواهر البلاغة

بلاغت غیر استدلالی
این کتاب اولین کتاب در سیر بلاغت می باشد. 

چاپ 97

97 و 98

تدریس این کتاب به تازگی شروع شده است؛ لذا صوت های این صفحه به مرور کامل خواهد شد.

کمتر از 24
برنامه شبکه آموزش و شبکه ۴ در روز سه‌شنبه ۲۷ اسفندماه 

متوسطه دوره اول:

⏰ازساعت۸صبح تا ٨:٣٠ درس علوم تجربی پایه ۷.
⏰ساعت ۸:٣٠تا٩صبح زبان انگلیسی پایه ۸
⏰ساعت٩ تا۹:٣٠درس ریاضی پایه۹
⏰ساعت۹:٣٠تا١٠ درس زبان انگلیسی پایه۹.

دوره ابتدایی:

⏰ازساعت۱۰:٠۵تا١٠:۴٠کتاب قران وفارسی پایه اول.
⏰از ساعت ۱٠:۴۵تا١١:٢٠کتاب فارسی ونگارش پایه دوم.
⏰از ساعت ۱١:٢۵تا١٢کتاب مطالعات و مهارت‌های اجتماعی پایه سوم.
⏰ازساعت١٢:٢٠ تا١٢:۵٠کتاب قرآن و هدیه‌ها پ
نهج البلاغه موضوعی
فصل اول: اصول دین
فصل دوم: فروع دین
فصل سوم: توصیف دنیا
فصل چهارم: عبادت
فصل پنجم: فضایل اخلاقی
فصل ششم: رذایل اخلاقی
فصل هفتم: فصول دیگری از نهج البلاغه
شرح جامع نهج البلاغه

خطبه های نهج البلاغه
نامه های نهج البلاغه
حکمت های نهج البلاغهمتن نهج البلاغه

متن نهج البلاغه خطبه ها
 نامه ها
 حکمت ها
ادامه مطلب را نیز ببینید
ادامه مطلب

خلاصه کتاب حکومت اسلامی
دانلود خلاصه کتاب حکومت اسلامی+pdf درسنامه اندیشه سیاسی اسلام نوشته ی احمد واعظی به صورت سوال و جواب پایه شش حوزه _______________________________ درباره ی کتاب : بررسی بایسته zwnj;های حکومت اسلامی و شرایط حاکم از دیدگاه امام علی(ع) در نهج zwnj;البلاغه است. در این نوشتار ابتدا به اثبات ضرورت ...
دریافت فایل
قیمت کتاب رابطه عبد و مولا با توجه به محتوای ارزشمند آن مناسب می باشد.
کتاب رابطه عبد و مولا از بهترین کتاب های توصیف کننده مفاهیمی مانند جبر و اختیار، قضا و قدر و نوع مالکیت بنده در مقابل خداوند متعال است.
این کتاب با زبانی شیرین و داستانی، مفاهیمی که به نظر خیلی ها سخت می آید، ساده بیان کرده است.
فروشگا
هنوز باور نمیکنم... و به خاطر غافلگیری و این شگفت زدگی حاصل هنوز نمی دانم چگونه بروم و تشکر کنم. دوست خوب و مهربانم، (و تاکید می کنم که روی دو صفت «خوب» و «مهربان» فکر کرده ام... و شاید مخاطب محبتش من نبودم، «قدرشناس» را هم به آن اضافه میکردم.) برایم ده عنوان از کتاب های شهید چمران (که 8 عنوان به قلم خود او، و 2 عنوان «در موردش» است.) (و فکر میکنم مهمترین کتاب هایش.) را برایم هدیه داده است. دقت کنید کتاب های شهید چمران را! و چند خطی که نوشته است. و چقدر ا
فروش کتاب رابطه عبد و مولا با توجه به محتوای ارزشمند آن مناسب می باشد.
فروشگا
به دلیل امتحان کنکور سراسری ابلاغیه ای از طرف دانشگاه جامع مبنی بر تغییر برنامه امتحانات معارف و دروس مهارت مشترک صادر گردیده است که این نغییرات به شرح زیر می باشند:
اندیشه اسلامی (1) 98/3/18 ساعت 16-14
اخلاق اسلامی 98/3/20 ساعت 16-14
دانش خانواده وجمعیت 98/3/21 ساعت 16-14
مهارت ها و قوانین کسب وکار 98/3/23 ساعت 16-14
اندیشه اسلامی(2) 98/3/18 ساعت 16-14
تاریخ تحلیلی صدر اسلام 98/3/20 ساعت 16-14
انقلاب اسلامی 98/3/21 ساعت 16-14
تفسیر موضوعی قرآن کریم 98/3/23 ساعت 16-14
مهارت های مسئله یابی
بسم اللله الرحمن الرحیم 
از آنجا که یکی از علوم مهم و تاثیرگذار در فهم متون دینی و کشف معارف اسلام ناب، علم لغت شناسی است ،
واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت ابالفضل علیه السلام  در نظر  دارد سلسله کارگاههای لغت شناسی را در قالبی جذاب و با رویکرد پژوهشی با عنوان کارگاه مکالمه عربی تقدیم حضور طلاب عزیز مدرسه نماید.
بدون شک یکی از دانشهای لازم برای اجتهاد و تحقیق و پژوهش در علوم اسلامی و معارف دین دانش لغت شناسی است. 
در این کارگاه طلاب مشتاق زبان
حضرت امام خامنه ای حفظه الله:
نهج البلاغه از جهات مختلفی حائز اهمیت است، شاید بشود گفت که نهج البلاغه یک مجموعه ای است از عمده ترین مباحث معارف اسلامی؛ و همه ی چیزهایی که برای یک انسان مسلمان و یک جامعه ی مسلمان لازم است در نهج البلاغه از آن سخنی و حرفی و به آن اشاره ای یا درباره ی آن بحثی و هدایتی هست.
از توحید و عقاید اسلامی و اصول دین تا اخلاق و تهذیب و تزکیه ی نفسانی؛ و از سیاست ملکداری و کیفیت ادارهی صحنه های عظیم فعالیت اجتماعی تا تنظیم ر
هشدار به مطالعه کنندگان  آثار و معارف استاد
1406- نخستین شیطان در کنار مطالعه این معارف، اراده به بازار رفتن است به بهانه نجات دیگران! دومین شیطان، احساس برتری در میان نژاد و لذا تلاش برای سلطنت بر خانواده است و به اسم مبارزه با نژادپرستی، انتقام از فامیل است و همسر و فرزند و والدین را به بندگی خود کشیدن و در غیر اینصورت همه را لعنت کردن!

از کتاب حدیث وجود
165- کتاب صوتی (1) حدیث وجود - ۱۳۹۳ (Principles of Quranic wisdom)
165- کتاب صوتی (2) حدیث وجود - ۱۳۹۳ (Principles of Q
به دلیل امتحان کنکور سراسری ابلاغیه ای از طرف دانشگاه جامع مبنی بر تغییر برنامه امتحانات معارف و دروس مهارت مشترک صادر گردیده است که این تغییرات به شرح زیر می باشند:
اندیشه اسلامی (1) 98/3/18 ساعت 16-14
اخلاق اسلامی 98/3/20 ساعت 16-14
دانش خانواده وجمعیت 98/3/21 ساعت 16-14
مهارت ها و قوانین کسب وکار 98/3/23 ساعت 16-14
اندیشه اسلامی(2) 98/3/18 ساعت 16-14
تاریخ تحلیلی صدر اسلام 98/3/20 ساعت 16-14
انقلاب اسلامی 98/3/21 ساعت 16-14
تفسیر موضوعی قرآن کریم 98/3/23 ساعت 16-14
مهارت های مسئله یابی
نرم افزار حسابداری ابزاری مهم برای مشاغل کوچک است. بیشتر صاحبان مشاغل کوچک ترجیح می دهند تمام یا بیشتر وقت خود را بجای تولید فاکتور یا ایجاد گزارش مالی، صرف تحویل محصولات یا خدمات خود به مشتریان کنند. اینجاست که یک راه حل با کیفیت مانند نرم افزار حسابداری آسان می تواند برای صاحبان مشاغل بسیار ارزشمند باشد.
ادامه مطلب
آدم کتاب‌ دوستی هستم که اصلا کتاب نمی‌خونه...!، شاید برای شما هم پیش اومده باشه ولی من هر کتابی که باز می‌کنم و شروع میکنم به خوندن میبینم نه! خوشم نمیاد و میذارم کنار. من بیشتر از موضوعات اجتماعی، زندگی و زناشویی و موارد مشابه این علاقه مندم. (اطلاعاتی که برای آینده‌م مفید باشه)
همیشه دنبال این هستم که چیز جدیدی در این زمینه یاد بگیرم، در ضمن کتاب های ساده را می‌پسندم و دنبال متون فلسفی و جملات پیچیده نیستم. دوست دارم چند کتاب ارزشمند در مو
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
شبکه یک بهرامپور میگوید معترضان به فقرو گرانی را طبق فرموده قرآن دست و پا قطع کنید و زجر کش کنید
شبکه تماشا سریال پخش میکند که یک قهرمان ژاپنی به نام لینچان حاضر به زجر کش شدن جنایتکاری مانند کائوچوو نیست
صدا و سیما از اسلام و قرآن تبلیغ می‌کند یا از فرهنگ ژاپن؟؟؟
در حکومت نهج‌البلاغه با آبروی اهل بیت بازی میکنیم؟؟؟
تصویری که از قرآن و نهج‌البلاغه نشان میدهید زیباتراست یا از فرهنگ ژاپن؟؟؟؟
یا ا
کتاب تلقین به میت و محتضر اثر ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی انصاری توسط انتشارات لوح سبز به زیور چاپ آراسته شد.
در این کتاب نویسنده به طرح بحث بصورت تخصصی در زمینه تلقین پرداخته است.
جهت اطلاعات بیشتر در خصوصا محتوا و قیمت و نحوه خرید و ارسال با شماره 
09199050475 تماس بگیرید.
ریویو کتاب «ماجرای فکر آوینی»
وحید یامین پور بعد از چند سال تدریس و برگزاری کلاسهایی درباره اندیشه شهید آوینی، حالا حرفهایش را در قالب کتابی و به کمک نشر معارف منتشر کرده است. "ماجرای فکر آوینی" از هفت درس تشکیل شده و خواندن آن هم به مخاطبان شهید آوینی تلنگر میزند و هم
ادامه مطلب
فهم قرآن از نگاه امام خمینی
 مقدمه: اهمیت قرآن
امام خمینی یکی از عارفان فرهیخته ای است که در سایه معارف قرآن و عمل به آنها به مقامات والایی رسیده و شعله عشق به حق و جذبه معارف قرآنی در سراسر وجود او فراگیر شده بود. امام قرآن را نازله غیبی و مظهر رحمت الهی می دانند که جامع تمامی کمالات و صورت اسم اعظم و منتهای انسان کامل است.1
ایشان قرآن را کتاب الهی و یک سفره گسترده ای معرفی می کند که همه اشخاص به قدر سعه وجودی خود و ظرفیتی که دارند از آن استفاده
فروش کتاب رابطه عبد و‌ مولا استاد پناهیان با توجه به استقبال مخاطبین روال خوب و رو به رشد داشته است.
کتاب رابطه عبد و مولا دربردارنده مهم ترین مفاهیم معنوی است که با بیان شیرین و آسان گفته شده است.
پیچیدگی موضوعاتی مانند جبر و اختیار، قضا و قدر و مالکیت معنوی در این کتاب با زبان تحلیلی داستانی  نویسنده کتاب، برای مخاطب راحت شده است.
این کتاب به همت موسسه عصر بیان معنوی منتشر شده است.
شماره تماس جهت خرید  رابطه عبد و‌  در تصویر بالا آورده شده
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
شبکه یک بهرامپور میگوید معترضان به فقرو گرانی را طبق فرموده قرآن دست و پا قطع کنید و زجر کش کنید
شبکه تماشا سریال پخش میکند که یک قهرمان ژاپنی به نام لینچان حاضر به زجر کش شدن جنایتکاری مانند کائوچوو نیست
صدا و سیما از اسلام و قرآن تبلیغ می‌کند یا از فرهنگ ژاپن؟؟؟
در حکومت نهج‌البلاغه با آبروی اهل بیت بازی میکنیم؟؟؟
تصویری که از قرآن و نهج‌البلاغه نشان میدهید زیباتراست یا از فرهنگ ژاپن؟؟؟؟
یا ا
این همه تعمل و تعلل برای خواندن کتاب از کجا می آید
. چرا نباید کتاب خواند از چو رو این امر محالی است . این ها خود اندیشه های بسیار
زیادی هستند که با در نظر گرفتن آن می توانید کتاب بهتری را انتخاب کنید . بخوانید
، بدون این که کتاب های بهتری را بخوایند نیاز به این دارید که کمی از کتاب را
بهخوانید دسشایت های بسیاری وجود دارد که دانلود کتاب یا خواندن قسمتی از آن را به
صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهند . زیرا افزایش ضریب بهره وری کتاب بهتری
می خوا
«چهارشنبه‌های کتاب هنر» در فرهنگسرای ارسبارانپوستر
«چهارشنبه‌های کتاب هنر» با نمایشگاه «کتاب هنر و ادبیات» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران، «چهارشنبه‌های کتاب هنر» با هدف ارتقای سطح مطالعه، دسترسی آسان، بازدید و خرید کتاب‌های هنر و ادبیات با تخفیف ویژه برگزار می‌شود.
«چهارشنبه‌های کتاب هنر» با نمایشگاه کتاب‌های تخصصی «هنر و ادبیات» با حضور انتشارات چشمه، ماهی، ققنوس،
بسم اللله الرحمن الرحیم 
از آنجا که یکی از علوم مهم و تاثیرگذار در فهم متون دینی و کشف معارف اسلام ناب، علم لغت شناسی است ،
واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت ابالفضل علیه السلام  در نظر  دارد سلسله کارگاههای لغت شناسی را با هدف احیاء علم لغت در حوزه و رونق بخشی به پژوهشهای لغوی در قرآن در قالبی جذاب و با رویکرد پژوهشی با عنوان کارگاه مکالمه عربی تقدیم حضور طلاب عزیز مدرسه نماید.
بدون شک یکی از دانشهای لازم برای اجتهاد و تحقیق و پژوهش در علوم اسل

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها